A

Atlarla İlgili Filmler-4

Atlarla İlgili Filmler-4

1 – The Horse In The Gray Flannel Suit (1968)


Frederick Bolton iki problemi çözmek zorundadır. Birincisi ismi “Aspercel” olan bir mide ilacı için uygun bir kampanya ile yarın gelmelidir. İkincisi problemi ise, Fred’in kızı Helen’dir. Kızı kesinlikle atlara düşkündür, binicilik dersleri almaktadır ve  şimdiden bir yarışmada derece kazanmıştır. Helen’in hayali bir at sahibi olmak ve bunu babasının desteği olmadan yapabilmektir. Fred iki problemi de eş zamanlı olarak çözmelidir.

2 – Phar Lab (1983)


Phar Lab Avusturalyalı bir yarış atının, yerel seyislerden biri olan bir çocuğun yardımı ile yarışı kazanmasını konu alıyor. Film; at ve çocuğun dostluğu, azim ve kararlılığın yaşam içindeki dokunuşunu iyi bir hikaye içinde bizlere sunuyor.

3 – Something To Talk About (1995)


1995 yapımı olan bu filmde Julia Roberts ve  Dennis Quaid baş rolleri üstleniyor. At çiftliğinde çalışan Grace, kocasının onu aldattığını keşfeder. Film aşk, yalanlar ve hayata dair keyifli bir bakış açısı sunuyor.

4 – The Electric Horseman (1979)


Dünya çapında 5 defa rodeo şampiyonu olduktan sonra emekli olan Sonny Steele, Las Vegas’ta konuşması olarak bir şirketle anlaşır. İşler yolunda gitmez ve Sonny kendini başka mecralarda bulur. Rising Star ismindeki atı, gün batımına doğru sürmek ister ve tuhaf bir maceranın kapıları aralanmış olur.